Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) eksperti un speciālisti piedalījās Digitālās bibliotēkas atklāšanas pasākumā Cēsīs, kas notika 2024. gada 18. aprīlī Cēsu muzeja Izstāžu namā. LNA eksperte Viktorija Gardoviča piedāvāja savu skatījumu uz Latvijas Nacionālā arhīva kolekciju apvienošanu digitālajā vidē.
Pēc uzstāšanās LNA Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva Dokumentu izmantošanas nodaļas arhīva eksperte Viktorija Gardoviča norādīja: “Prezentācijas laikā centos pastāstīt par LNA struktūrvienību dokumentāro klātbūtni Digitālajā bibliotēkā.” Eksperte norādīja, ka pasākums ļāva tuvāk iepazīt Digitālās bibliotēkas sadarbības partnerus un to devumu vietnes papildināšanā, kā arī motivēja klātesošos iesaistīties projektā.
LNA eksperte konsultante Antra Mazūra ekspertu diskusijas laikā uzsvēra: “Digitālā bibliotēka ir nozīmīgs resurss izglītībai, lai arhīvu dokumentus vairāk izmantotu mācību procesā. Galvenie ieguvumi ir pieejamība, jo skolēniem nav jāmēro ceļš uz arhīviem, informācijas meklēšanas ātrums un vienkāršība, kā arī ļoti plašais tēmu loks, kuru apguvē šie dokumenti izmantoti. Cerams, ka Digitālajā bibliotēkā atrodamā informācija jaunos pētniekus rosinās turpināt izpētes darbu arī tālāk, apmeklējot arhīvus, bibliotēkas un muzejus.”
2024. gada pavasarī plānots vēl viens Digitālās bibliotēkas atklāšanas reģionālais pasākums – Latgalē, kas notiks 15. maijā Latgales Centrālajā bibliotēkā Daugavpilī un ko organizēs Kultūras informācijas sistēmu centrs.
Digitālās bibliotēkas vadošie partneri ir Latvijas Nacionālais arhīvs, Kultūras informācijas sistēmu centrs, Latvijas Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde un Latvijas Nacionālā bibliotēka.
Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, stāsti un cilvēki. Kas meklē, tas Digitālajā bibliotēkā atrod atbildes par jebkuru tēmu vairāk nekā 3,8 miljonu digitālo vienību saturā. Atklāšanas pasākumā bija prezentēti nozares ieguvumi no Digitālās bibliotēkas, eksperti dalījās pieredzē un pārrunāja digitalizācijas sniegtās iespējas.